Svatobor

7. říjen 2010 | 06.45 |

Když jsme se vrátili do Sušice, Hančí dostala nápad, že je ještě brzo se vracet na ubytovnu a že se tedy vydáme na Svatobor, který je podle ukazatele vzdálen 3,5km. Co to je nějakých sedm kilometrů navíc ten den, že? Šly jsme, já Hančí a Milena. Držely jsme se poctivě značky i když já chtěla jít mezi krásnými borovicemi,  byla jsem poučena, že tudy tedy NE!

Když už jsme šly dost  a dost dlouho, přišly jsme k odpočívadlu a usadily se tam pěkně ve stínu a mladíka jedoucího  na kole do vrchu, děsně se namáhajícího a funícího jsme se ptaly jak jsme daleko. Nevěděl! Proti němu šel muž s holí, s košíkem zaplněným do poloviny houbami a tak na něho se stejnou otázkou: - "Kolik nám ještě zbývá k rozledně." Odpověď nás velice uspokojila, ale když jsme potom šly dál  a dál, pochopily jsme, že nám onem muž řekl jen to, co jsme chtěly slyšet. Takže jsme šly a šly a šly a stále do kopce až jsme narazily na jakési odpočívadlo, kde seděl muž a viditelně si hověl. Od něho jsme se dověděly, že nám ta cesta dá ještě  zabrat, že jsme teprve na začátku a poradil nám, abychom šly od studánky nahoru až narazíme na krásně bílou cestičku a ta nás pohodlně dovede až k rozhledně.

l38

Tak tady jsme se usadily a domnívaly se, že už máme jen kousek k rozhledně. Byl to pořádný omyl.

l39

Já chtěla jít touhle cestou mezi mohutnými krásnými a voňavými borovicemi, nenechaly mne, musela jsem se k nim vrátit.

padák

Ten tam nahoře  pod modrou oblohou si panečku lebedil, - jak se jim jenom říká? Rogalisti?

l43

Traktor  tahal kmeny poražených stromů dolů cestou. Tak jsem alespoň věděla od čeho je ta cesta tak "uválcovaná."

l

Konečně jsme našly onu bílou cestičku po které se dostaneme pohodlně až k rozhledně.

pohled dollů

Občas se nám naskytl krásný pohled na Sušici.

cestička

Cestička byla skutečně neuveřitelně bílá a myslím si, že ze tří a půl kilometrů prodloužila onu cestu tak na šest! Pořád jsme chodily "cik, cak" já vim, už jsme toho měly za ten den dost a dost a tak tohle bylo pohodlnější i když podstatně delší jak kdybychom šly rovně nahoru.

parašutista

A zase nad námi ten rogalista, když už jsme si myslely, že jsme u rozhledny, byl to omyl, bylo to jejich místo odkud startovali. Dva po obloze a dva seděli na lavičce s balíky ve které se změnily jejich padáky.

rozhedna

Konečně na nás vykoukla!

rozhl

A to je ona! Měly jsme štěstí, už bylo dávno po zavírací době, ale na terase pily dvě ženy kávu a tak nás obsluha pustila nahoru, abychom se mohly pokochat krásou okolí, když už jsme se trmácely takovou dálku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Svatobor adil 07. 10. 2010 - 07:10
RE(2x): Svatobor nena 07. 10. 2010 - 21:03
RE: Svatobor zdenka"ren" 07. 10. 2010 - 11:49
RE(2x): Svatobor nena 07. 10. 2010 - 21:02
RE: Svatobor jarmila 07. 10. 2010 - 16:36
RE(2x): Svatobor nena 07. 10. 2010 - 21:02