Na Králově Poli

6. září 2010 | 20.47 |

Myslím, si, že se nic nestane, když dám na bolog střípky svého Brněnského výletu. Jezdívám na Královo Pole a potom s MIrkou procházíme Brnem, pokaždé se snaží najít místa, kde jsem ještě nebyla. Nemusím město, jednou za čas se však i to město člověku z luk, polí a lesů zdá krásné. Tak tedy v obraze Královo Pole.

1

Líbilo se mi, že je v městě hodně zeleně. Máme jednu "svou" ulici s lípami, o které mi vždycky Mirka píše: - "Už kvetou lípy, to je nádherná vůně." Nebo, "Už žloutnou listy v "naší" ulici, máme tady podzim." Ale tohle není ona, tady jsou na domech tabulky nejen s číslem domu, ale i s ulicí a čtvrtí. To je moc pěkné, člověk hledající ve městě určitý dům, čtvrť, či ulici se dokáže krásně orientovat.

2

Hodně budov je krásně opravných, je vidět, že město peníze dává zřejmě tam, kam patří. Vážně je všude čisto, možná mne Mirka vodila jen po hezkých msítech, ale nemohu tvrdit, že by se mi někde vysloveně nelíbilo.

3

Děs je jen  v tom, co je všude aut.

4

Nádherný kostel, teď  bych zřejmě udělala chybu, kybych napsala jeho jméno i když mi to samozřejmě bylo řečeno. 

5

U kostela je park, kde je mohyla o kterou se vedly diskuse skrze srp a kladivo. A snad i o tu hvězdu, ale to zas až tak si nejsem jistá. Je spousta problémů, které se dotýkají lidí blíž jak nějaký ten srp a kladivo, nástroje to pracovitých lidí.

6

Na obzoru sídliště. - Mirka mi potřebovala ukázat, kde dříve bydleli, kam chodila do školy atd.

7

Kdo žije na sidlišti, ví, že se podobá jedno druhému jak vejce vejci, alespoň tady u nás.

8

To je Filípek, který s námi všude věrně chodí, všude se zastaví s každým se očuchá, občas by se chtěl i prát.

9

Obyčejný dům jakých jsou stovky, opravená fasáda, ale nic víc.

10

Když jsme ho obešli z druhé strany už tak obyčejný nevypadal. Mně tohle přišlo jako včelí plástve, Mirce jako přímořské hotely.

11

Tak ještě jednou, vážně se mi  to líbilo i když bych byt v takovém domě za tu svou starou chalupu neměnila. Nejsem městské dítě!

12

I tohle jsem viděla, ale přiznávám, že to je jediný člověk, který se hrabal v popelnicích, tady u nás je to pro mne úplně běžný pohled.

13

Už se pomalu vracíme, tady mají ulice už menší domky, ale stejně krásně upravené.

14

Zase jsme potkali kamaráda! No, - nezastavte se na kus psí řeči!

15

Tak a tohle jsem také věděla co v onom honosném domě je, ale bohužel, nechci se splést, poznámky jsem si nedělala, knížku o Brně nemůžu najít (jsem nepořádná) a tak raději NIC.

16

Zato tohle znám, jsou  to ibišky, které tady hojně kvetou a jsou mezi chodníky a u licemi. Nejen keře, co znám, ale i stromkové krásně kvetoucí i plnokvěté tu hojně mají.  Když jsem jela autobusem a dívala se ven, občas se u domku objevil i živý plot a když teď v tomto čase kvetou, není snad nic krásnějšího.

17

Jen ta hrůza aut, které stojí v každé ulici po obou stranách. 

18

Zajímavá stavba, patří československé husitské církvi. (doufám, že alespoň tohle jsem si pořádně zapamatovala.)

20

Pohled z okna bytu ve chvíli, kdy Mirka staví vodu na kávu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Na Králově Poli newold®blbne.cz 07. 09. 2010 - 07:31
RE(2x): Na Králově Poli nena 07. 09. 2010 - 10:05
RE: Na Králově Poli adil 07. 09. 2010 - 13:58
RE: Na Králově Poli mi-lada 08. 09. 2010 - 07:54
RE(2x): Na Králově Poli nena 08. 09. 2010 - 20:53