Když svítí sluníčko

21. srpen 2010 | 06.55 |

Jelikož toho deště a špatné nálady bylo víc než dost, řekla jsem si:- "Doma nebudu a nebudu, ráno si přivstanu a zajedu na "Českou Sibiř," to by v tom byl čert, abych tím nezměnila počasí." Já totiž vždycky když tam jedu a je pěkně, tak se to nějak převrátí a buďto leje, nebo sněží, nebo je přímo vichr, a tak proč by to nemělo být jednou obráceně? - A podívejte se, ono to vyšlo!

Na "Českou Sibiř" se jezdí vlakem na Českou Lípu a potom dál autobusem. Už ráno mi přišlo, že se možná počasí umoudří a bude líp.

1

Už ráno u nás před nádražím mne o tom přesvědčila louže, v které se shlížely stromy ozářené sluncem.

2

Cestou mi to bylo už jasné, dnes  bude krásně, říkala jsem si a všímala si jak krásně zrají hlohyně. Jak jsou obalené, prostě nepřehlédnutelné.

3

Potom Ploučnice, ona se včera tvářila tak spokojeně, tak klidně, jako kdyby před pár dny nenadělala tolik škody! Kam až byla voda bylo vidět i na větvích olší, které byly "přizdobeny" různou nečistotou, kterou voda sebou brala.

4

V místech kam do ni svítilo sluce, byla jako rozlité stříbro.

5

Č. Lípou procházím pokaždé, mám téměř hodinu čas na přípoj autobusu a tak s potěšením mohu prohlížet nově opravenou budovu dnešní školy (tuším umělecké) dříve "Bílého domu," kde bylo sídlo OVKSČ. Před budovou bývala kdysi socha Lenina, po odhalení  ji  kdosi ji dal na záda batoh a okamžitě už byly nainstalovány kamery. 

.  6

Před budovou soudu se pilně pracovalo na zeleni, které se přistřihovala fazónka a samotná budova má postavené lešení přímo nad vchodem. (Nechodím se tam soudit, před budovou je zastávka autobusu

7

Ještě jednou bývalý Bílý dům ze strany.

08

To už je autobus. Je nás tam málo to je pravda, ale jen dva pasažeři nemají obarvené vlasy. Ten starý pán v předu a já. Jsem stejně bílá jako on. Jinak i ta asi dvanáctiletá dívenka měla melír s příčeskem. Reklama je prostě reklama: - "Vy za to stojíte!" Tvrdí nám při každém zapnutí TV, tak proč ne. (Bože já jsem nemoderní)

8

Tak tohle už je sluníčko Irčiný zahrady.

9

Tohle jsou jiřiny z úplně cizí zahrady.

10

Tohle je místní koupaliště.

11

Co tu nadělala voda,bylo ještě patrné i cesty, kudy si to namířila.

12

Hanychovský rybník mi vypustili, tak si musím hrát jinde.

13

"Tudy si ještě nešla," řekla Irča když jsme od koupaliště namířili k hasičskému muzeu, aby si překontrolovala, jestli jí tam vůbec kvetou nějaké květiny, cosi tam kvetlo, tak jsme šly dál.

14

Nakoukla jsem přes plot do další zahrady.

15

Tady mají krásně mordrou hortensii, to já nemám.

16

To už jsme se rozdělily, já šla "zadem" jelikož jsem byla  ošizená o obecní les a pohled dolů do kraje, tak jsem šla jen cestou mezi loukami, takovou krásnou polní cestou, jaké už dnes jsou tak málo.

17

Téměř schovaný dům ve stromech.

18

Pomalu odkvétající vratič s jednou včelkou na mezi.

19

Nahoře na stráni se pásly kravky. To je pro mou dušičku pohlazení.

20

Takové bylo včera nebe. Všimla jsem si  také, že paní Příroda lidem letos nadělila jen samé nepěkné věci, ale bobulí ptákům bude dost. Šípky jsou obalené, sice ještě zelené, ale spousta.

22

Stejně jako hložinek bude.

23

A černého bezu. Ptáci by neměli strádat i když i dnes moje víla sypala sýkorkám slunečnici do krmítka.

21

Ještě projít viaduktem a jsem doma. Chvilku posedím a alou na autobus. Viděla jsem téměř všechny, a příští týden je mám tady u nás, tak co bych zas neodjela?! Doma na mne čekal Petr s Pepím pod kaštanem a hladové kočky, králíci i ten pes. Kluci si měli co povídat, tak na krmení Pepí zapomněl.(Až já umřu, to to tady bude vypadat!) Krásné dny přeji, zatím i dneska je modrá obloha a sluníčko opět svítí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Když svítí sluníčko jarmila 21. 08. 2010 - 20:06
RE: Když svítí sluníčko marinka 21. 08. 2010 - 23:17
RE(2x): Když svítí sluníčko nena 22. 08. 2010 - 18:31
RE(3x): Když svítí sluníčko marinka 26. 08. 2010 - 11:36
RE: Když svítí sluníčko whitebeard 22. 08. 2010 - 10:17
RE(2x): Když svítí sluníčko nena 22. 08. 2010 - 18:33
RE: Když svítí sluníčko empress 24. 08. 2010 - 21:51