Včerejší západ slunce

16. červenec 2010 | 18.39 |

Včera v podvečer se na nebi začaly kupit mraky a maličko se ochladilo. Celý den jsme ve stínu

kaštanu nebo doma a tak jsem si řekla:- "Danek se potřebuje proběhnout venku," tak jsme šli.

Pepí měl dva dny volno, tak jsem šla bez starostí co se tam v té továrně děje a v klidu jsme si

prožívali s tím mým psiskem zapadající slunčko. 

z1

Neměla jsem v plánu se trmácet kdoví kam, tak jen kousek cestou kolem letiště a pěšinkou vyšlapanou pejskaři domů.

z2

Zalíbila se mi hra paparsků mezi mraky a tak jsem se víc dívala po nebi jak po ploše letiště.

z3

Sluníčko na mne na chvilku vykouklo a já si všimla, že kousek před námi je smečka čtyř psů a tak nejistá, co ten můj janek bude vyvádět, jsem ho vzala za vodítko a vedla u nohy kolem. Pejsci si nás ani nevšimli a Danek jich také ne, jen já jsem trošku strnula, když nad továrnou se převaloval černý mrak, chvilku si říkám to jsou mraky! Jsou dnes tmavé, přece nebude zas hořet! (Už jsem vypašená i když ten můj kluk se povaloval doma.)

z4

Vyladá to na pořádnou bouřku, nebo alespoň liják. bylo by potřeba! Zem je popraskaná do hloubky a tvrdá jak beton.

z5

Ale čarován í paprsklů se mi moc líbilo.

z6

Přede mnou ve vysoké trávě jede pomaličku střecha červeného auta. "Tak už si to na policii vyřídili," pomyslela jsem, ale zarazil mne ten modrý maják na střeše. To jsou přece hasiči, co tady teď dělají?

z7

"Nevšímej si ničeho," poručila jsem si a snažím se tedy jen koukat po obloze. Jenže  mi to nedá! Ten můj foťák je tak troškuj jako dalekohled, dá se s ním dost přiblížit i když fotky potom nejsou nic moc, ale podívat se dá. Zdálo se mi, že tam za tou vysokou nesekanou trávou stojí tři lidé, tak se podívám skrze foťák a byli tam!

z8

Dokonce i auto tam bylo, ale už ne červené, jako den předtím, kdy ho zajistili policajti, a majitel jim utekl. (Oni teď pomáhají hlídat a snad i z letiště, protože přišel telefonát, že mají pod továrnou nejen červné auto, ale už i bílé a tak když tam chlapi šli, zjistilo se, že to jsou policajti a právě odebírali klíčky, které ten co utekl, nechal v zapalování. Namísto klíčků, napsali zprávu, na jakém oddělení  si je může majitel vyzvednout.

z9

Vydala jsem se tou trávou po vyježděné cestě. Tady to vypadá jako ve stepi, tedy tak si představuji silnice ve stepích, když o nich čtu.  - Proto ti hasiči, proto ten černý mrak nad továrnou, ono to auto už není červené! -"Hele, mazej odtud, protože ti tři tady v tom roští někde jsou!" Poručila jsem si a pomalu, skutečně hodně pomalu se vracíme!

z10

Sluníčku je úplně jedno, co se na zemi děje a čaruje po obloze dál.

z11

Pořád je ještě hodně vysoko, chtěla jsem červánky nad horami, asi nebudou. Danek je úplně hotový, jazyk má až někde u kolen, jde se svěšenou hlavou a tak si říkám, nebudu ho tahat ještě kolem Svobodových, půjdem domů.

z12

Červánky si můžu udělat doma na půdě z okna.

z13

Koukej, Daní půjdeme domů i letadla jdou spát, tak proč bychom nešli i my!   V noci byla pořádná bouřka a lilo,  dnes dusno, horko k zalknutí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Včerejší západ slunce hospodynka 16. 07. 2010 - 18:41
RE: Včerejší západ slunce pajenka®svetu.cz 16. 07. 2010 - 19:20
RE: Včerejší západ slunce newold®blbne.cz 17. 07. 2010 - 09:48
RE(2x): Včerejší západ slunce newold®blbne.cz 17. 07. 2010 - 09:49
RE: Včerejší západ slunce jarmila 17. 07. 2010 - 11:28
RE: Včerejší západ slunce irena 18. 07. 2010 - 06:46
RE: Včerejší západ slunce jája 22. 07. 2010 - 20:11